Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin Daha da İleri >>
  

Futurist Shuffle 14

Sevgili Fütürist Dostumuz,

Futurist Shuffle’ın 14.sünde bir kere daha bir araya geliyoruz.

Hep birlikte yüzümüzü geleceğe dönecek,

 Hayal kurmuş, gerçekleştirmiş, hayal kurmaya ve gerçekleştirmeye devam eden konuşmacılarımızın rehberliğinde

geleceği birlikte resmedeceğiz.

Bilgi toplumunu, bilgi ekonomisinin itici güçlerini, sanal dünyanın yayılmacı hakimlerini, dijital çalışanları ve onların dijital yöneticilerini, yaşam kaynağı güneşin arabalarını, yarattıkları güneş arabaları ile genç bir ekibin nasıl dünya devleriyle rekabet ettiğini öğrenmek için sizi de muhakkak bekliyoruzJ

Konuşmacılarımız:

Azra Başak Aydınoğlu - İTÜ Güneş Arabası Ekibi

Azra Başak Aydınoğlu - Organizasyon Ekibi Grup Sorumlusu İTÜ Endüstriyel Ürünleri Tasarımı Bölümü

Kemal Apaydın - ViralKing Kurucu Ortağı

Girişimcilikle ilgili çalışmalarına üniversite yıllarında başlayan Apaydın, yenilenebilir enerji ve yazılım alanında projelere imza attı. Mezuniyeti sonrası yarattığı Chain adlı mobil uygulama ile pek çok yarışmada Türkiye'nin en başarılı girişimcilerinden biri seçildi. Son 2 yıldır Silikon Vadisi’nde bulunan Apaydın, son girişimi ViralKing ile hızlı bir büyüme yakaladı. Uzun yılladır profeyonel olarak basketbol oynayan Apaydın, Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunudur.​

Mehmet İnhan - SAHA Ortak ve YK Üyesi

Mehmet İnhan B.Ü'nde Elektrik Elektronik lisans ve ekonomi lisansüstü eğitiminden sonra yurtdışında ekonomi doktorasını tamamladı. Endüstriyel otomasyon, internet sosyal ağları ve e-ticaret başta olmak üzere çeşitli sektörlerde yöneticilik yaptı. Meslek hayatı süresince uzun yıllar B.Ü'de part-time ekonomi dersi verdi. Son dönem kariyerinde idefix.com, siberalem.com,itiraf.com gibi markaları işleten EBİ A.Ş. 'nin CEO'su olarak idefix.com bünyesinde Türkiye'nin ilk e-kitap platformuna öncülük etti. Mehmet İnhan'ın Publitory.com altında bir özyayıncılık (self-publishing) girişimi de var. halen SAHA finansal derecelendirme kuruluşunun ortağı ve YK üyesidir.

Şebnem Gürler Oakman - Unilever Bölgesel BT Direktörü

1973 yılında Eskişehir’de doğdum. Çocukluk ve ilk gençlik yıllarımı o güzel şehirde geçirdim. Anadolu Üniversitesinde öğretim görevlisi olan babamın elini tutarak gittiğim, üniversitede gösterilen çocuk filmleri, Porsuk Çayı kıyısında yapılan yürüyüşler, hamamlar, çiğ börekler, haşhaşlı çörekler ve  Anadolu Lisesine uzanan yıllarımı dolu dolu ve mutlu geçirdiğimi söyleyebilirim.  Okumaya ve öğrenmeye çok aç bir çocuktum, bu hayatım boyunca devam etti diyebilirim. Yazmak da küçük yaşlardan itibaren beni mutlu eden ve kendimi ifade etmemi sağlayan uğraşlardan birisi oldu.

Hayatımın devamını da geçirmiş olduğum, bana göre dünyanın en güzel şehir olan İstanbul’da Endüstri Mühendisliği eğitimi alırken, bilgi teknolojileri konuları çok ilgimi çekmeye başlamıştı. Tez çalışmaları, kısa zamanlı çalışmalar derken kendimi bilgi teknolojileri alanında çalışırken buldum. Konuya asla sadece teknik yaklaşmadım, bilginin ve teknolojinin en faydalı şekilde kullanımı, insana değen noktaları, toplumsal açıları beni daha çok ilgilendirdi ve kariyerimi de bu alanda şekillendirdim.

Unilever’de 20 yıl önce iş analisti olarak başladığım kariyerim, lokal, bölgesel ve global görevlerle devam etti. Çok çeşitli kültürler, coğrafyalar, gruplar ile birbirinden farklı ve ilginç proje, program ve operasyonlarda çalıştım. Her biri birer ders niteliğinde idi ve bana büyük bir çeşitlilik içinde deneyimler edinme imkanı sağladı.  Bilgi teknolojilerinin değişik alanlarda kullanılması, işin ve çalışanların verimi için seferber edilmesi ve sürekli geliştirilmesi hep odak noktam oldu.  Onun yanısıra Unilever’in sağladığı imkanlar ile hem teknik, hem de yönetim alanlarında çok sayıda eğitim ve vaka çalışmalarım oldu. Katıldığım ve yönettiğim projeler çok sayıda ödül aldı ve daha da önemlisi hep üreten, değer katan ve coşkulu ekiplerle çalıştım, bulunduğum ortamlara bunları getirmeye çalıştım.  Şu anda Türkiye’nin de içinde bulunduğu 8 ülkeden sorumlu, Bilgi Teknolojileri Bölgesel Direktörü olarak çalışıyorum.

Bütün bunları yaparken aile kurabildiğim ve iki güzel çocuk dünyaya getirebildiğim için de çok mutluyum. 14 yaşında bir oğlum ve 7 yaşında bir kızım var. Onlara ilgilenmek, onların büyüme serüvenin yaşamak çok zor ama herşeyden daha keyifli bir uğraş.

Kendimi herşeyin ötesinde, insanları, çevreyi ve dünyayı çok fazla umursayan ve iyileştirmeye çalışan bir insan olarak tanımlayabilirim.  Attığım her adıma bunu prensip edinmeye çalışıyorum.


20 Ekim 2016 Perşembe saat 18:00-21:00 arasında
Levent'teki Microsoft ofisindeyiz.
Detaylar ve sürprizler için Facebook etkinlik sayfasından bizi izlemeye devam edin!

Katılım ve Kayıt (Kredi Kartı ile ödeme mümkün)
15 TL üye veya öğrenci, 25 TL misafir
Tüm Fütüristler Derneği
Garanti Bankası Gayrettepe Şubesi (236) Hesap No: 6297301
IBAN: TR25 0006 2000 2360 0006 297301 
Kaydın tamamlanması ve bina güvenllik kuralları gereği 19 Ekim saat 18.00'e kadar bu sayfadan  kayıt olmanız zorunludur.

Microsoft Türkiye Merkez Ofisi

(Bizi 14. Kere ağırlayan Microsoft’a gönülden teşekkürlerimizleJ)
Bellevue Residences Nispetiye Cad. Aydın Sok. No 7 Levent İstanbul

Sevgi ve saygılarımızla, 

Fütüristler Derneği

Daha fazla kişiye ulaşabilmek için lütfen bu duyuruyu ve/veya Facebook etkinliğimizi paylaşır mısınız:)