Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin Daha da İleri >>
  

Yeni Dönem 16 Kasım 2013'de Başlıyor...

Türkiye´nin ilk ve tek Fütürizm Okulu, Kadir Has Üniversitesi, Yaşam Boyu Eğitim Merkezi – Fütüristler Derneği işbirliği ile sektör ve fikir önderi 14 Fütüristin sağlayacağı içerik ile toplam 7 haftalık bir programla 16 Kasım  2013 Cumartesi günü, saat 10:00 da Kadir Has Üniversitesi, Cibali kampüsünda start alıyor.

Yeni dönem ise, 16 Kasım - 28 Aralık 2013 tarihleri arasında yapılacaktır.

Her biri alanında otorite olmuş iş insanları ve liderlerin farklı konulardaki aktarımları ile gerçekleşecek Türkiye’nin tek Fütürizm Okulu; birey, kurum ve toplumsal açıdan ‘’olumlu gelecek tasarımı’’ için, Fütürizm kavram ve yaklaşımı ile farkındalık yaratmayı, geliştirmeyi ve yaymayı, kurumların Fütürist bakış açısına sahip lider ihtiyacını karşılamayı amaçlıyor.

Fütüristler Derneği başkan yardımcısı ve  Türk Telekom Grubu Uluslararası Regülasyon, Standartlar ve Politikalar Temsilcisi Dr. Mustafa Aykut tarafından yönetilen Fütürizm Okulu’nun içerik tasarımı Houston Üniversitesi (A.B.D.), Fütürizm Birimi Başkanı Assoc. Prof. Peter C. Bishop- ve M-GEN Gelecek Planlama Merkezi Kurucusu, Fütüristler Derneği Yüksek Danışma kurulu başkanı Başkanı Ufuk Tarhan tarafından yapıldı. Programın oluşumunda, Tamkang Üniversitesi (Tayvan) Fütürizm Yüksek Lisans Enstitütüsü'nden Prof. Sohail Inayatullah'ın desteğinden yararlanıldı.

Dünya üzerindeki bilginin %90’ının son 6 ayda yaratıldığı düşünüldüğünde fütürizm insanlığın geleceğine ışık tutan bir çalışma alanı olarak öne çıkıyor. Her yıl iki dönem halinde organize edilen Fütürizm Okulunun bu yılki ilk bölümünde eğitim verecek kişiler arasında; Fütüristler Derneği başkanı Murat Şahin, Tıp Bilişimi Derneği ve Fütüristler Derneği Ankara Şb. YK Üyesi Dr. Cenk Tezcan, Sebit A.Ş. ArGe Yöneticisi Ali Türker, Unilever Türkiye Başkan Yardımcısı, Fütüristler Derneği YK Üyesi Cem Tarık Yüksel, Brightwell Holdings BV İş Geliştirmeden sorumlu YK üyesi- Futuristler Derneği Üyesi Volkan Öztürk, Siemens AG Saglik Sektörü Uluslararasi Finans Projeleri Yöneticisi - Fütüristler Derneği Genel Sekreteri Dr. Alper Alsan var.

Fütürizm Okuluna lisans ve lisans üstü öğrenime devam eden öğrenciler dışında iş dünyasından yoğun katılım oluyor. Öğrencilerin katılım ücretleri sadece 300 TL ve isteyen bir tek derse de katılabiliyor. Kayıt ve detaylı bilgi için http://www.khas.edu.tr/egitim/yasam-boyu-egitim-merkezi/fuetuerizm-okulu.html linkini kullanabilirsiniz.

Füturizm Okulu 2013-2014 1.Dönem Ders Programı

  Cumartesi Eğitmen Görev/Kurum Konu
Ders_1 16.Kas.13 Dr. Cenk Tezcan Tıp Bilişimi Derneği ve Fütüristler Derneği Ankara Şb. YK Üyesi Sağlık ve Mobilite
Ders_2 23.Kas.13 Ali Türker Sebit A.Ş. ArGe Yöneticisi

Geçmiş Bugün ve Geleceği Bir Arada Yaşamak

Vizyon Oluşturma, Planlama,

Yaratıcı Düşünme ve Alternatifler Üretme

Ders_3 30.Kas.13 Enis Erkel Koc Universitesi ve ODTU Teknokent'de Danisman, Mentor İcattan İnovasyona /  Bir İş Planı Serüveni
Ders_4 07.Ara.13 Cem Tarık Yüksel Unilever Türkiye Başkan Yardımcısı, Fütüristler Derneği YK Üyesi

Beklenen Gelecek / Beklenen Gelecek için Tahmin ve

Trend Analizi

Ders_5 14.Ara.13 Ufuk Tarhan M-GEN Gelecek Planlama Merkezi - Fütüristler Derneği Başkanı

Fütürizm (Tarihi & Felsefesi) / Fütürizmin tarihi gelişimi, Fütürizm çalışmalarının Felsefesi

Ders_6 21.Ara.13 Dr. Alper Alsan Siemens AG Saglik Sektörü Uluslararasi Finans Projeleri Yöneticisi - Fütüristler Derneği YK Üyesi

Gelecek Çalışmaları için Etkili Yöntemler: Yöntem Portföyü,

Uygulamalı Delfi Yöntemi, Uygulamalı Senaryo Yöntemi

Ders_7 28.Ara.13 Murat Şahin Orijinal Şirketler Grubu - Fütüristler Derneği Başkanı

 

Ders_8 09.Ocak.14 Volkan Öztürk Brightwell Holdings BV İş Geliştirmeden sorumlu YK üyesi- Futuristler Derneği Üyesi

Alternatif gelecekler ve Senaryoları ile Yatırım yapmak ve kazanmak için yeni alanlar, yeni işler / Çeşitli sektörlerde, ülkelerde yeni fırsatlar ve kazanmak için ‘yapılacak işler listesi’ Vizyon Oluşturma, Planlama, Yaratıcı Düşünme ve  Alternatifler Üretme